استفاده از تولید داخل در شبکه زیرساخت ارتباطی

به گزارش کنفرانس هکا، اسماعیل رادکانی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به برنامه ریزی برای بهره برداری از پروژه های توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در کشور در سال جاری، گفت: برای سال 98 افتتاح پروژه های مرتبط با توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در دستور کار واقع شده است.

استفاده از تولید داخل در شبکه زیرساخت ارتباطی

وی با بیان اینکه علاوه بر افزایش ظرفیت این شبکه، یکی از پروژه هایی که در این بخش تعریف شده است، به توسعه ماژول های مرتبط با این شبکه مربوط می شود، افزود: یکی از پروژه های خوبی که تعریف شده و در سال 98 مدنظر شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفته است به استفاده حداکثری از توانمندی های داخلی در جهت توسعه ظرفیت های شبکه ارتباطی کشور مربوط می شود.

رادکانی با تاکید بر اینکه این برنامه ریزی عمدتاً برای استفاده از توان داخلی در بخش تجهیزات شبکه انتقال و نیازمندی های نرم افزاری است، گفت: بررسی ها نشان می دهد که پتانسیل تولید داخلی در این بخش ها در کشور وجود دارد.

وی درباره نحوه استفاده از تجهیزات تولیدی بومی درجهت تحقق شعار رونق تولید افزود: هم اکنون مکاتباتی با تمامی تولیدکنندگان در حوزه تجهیزات شبکه انتقال اجرا شده است و ما اعلام آمادگی کرده ایم که شرایط برای تست و پایلوت این تجهیزات در شبکه زیرساخت وجود دارد.

وی افزود: از این رو پیش بینی می شود که تولیدکنندگان از این شرایط استفاده کنند و درنهایت بتوانیم یک جهش خوب در استفاده از تجهیزات داخلی در شبکه ارتباطی کشور داشته باشیم.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2623

به "استفاده از تولید داخل در شبکه زیرساخت ارتباطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از تولید داخل در شبکه زیرساخت ارتباطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید