استخدام بدون ضابطه در شهرداری ها ممنوع است

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/بوشهر استاندار بوشهر گفت: استخدام نیرو بدون ضابطه و توجه به مقررات در شهرداری ها ممنوع است، موارد مربوط به استخدام در شهرداری ها باید طبق قانون بوده و این موضوع توسط معاونت عمرانی رصد گردد.

استخدام بدون ضابطه در شهرداری ها ممنوع است

عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در گردهمایی شهرداران استان بوشهر با اشاره به موضوع استخدام در شهرداری ها اظهار کرد: این اقدام در راستای یاری به شهرداری ها انجام می گردد چرا که حجم بالای نیروی انسانی از مسائل شهرداری ها است.

وی اعلام کرد: سال جاری 500 میلیارد تومان اعتبار در بین شهرداری ها توزیع کردیم و انتظار داریم منابع اعتباری اختصاص یافته به صورت هدفمند توزیع شوند.

استاندار بوشهر توضیح داد: درست هزینه کردن منابع اعتباری جز برنامه های مدیریت استان و از عوامل مهم کارآمدی است، با مدیریت منابع موجود، پروژه ای که 12 سال متوقف شده بود تکمیل کردیم و می توان با مدیریت منابع، پروژه های بیشتری را تکمیل کرد.

وی بر صرفه جویی در هزینه ها توسط شهرداران تاکید نمود و اعلام کرد: اگر در هزینه کرد اعتبارات صرفه جویی نکنیم نشان دهنده این است که در مدیریت شهری خود بدون برنامه هستیم.

وی با قدردانی از اقدام شهرداری جم در سرمایه گذاری ساخت هتل در این شهر گفت: شهرداری ها به دنبال درآمد پایدار برای شهرداری باشند.

گراوند بر ضرورت آمادگی شهرداری ها برای مقابله با حوادث غیرمترقبه احتاقتصادی تاکید نمود و اضافه نمود: تعامل با شوراهای شهر در دستور کار شهرداران باید اما این به معنی انجام امور خارج از ضوابط قانونی نیست.

گراوند یادآور شد: شهرداری ها همکاری خوبی با دستگاه های خدمات رسان در شهر بوشهر داشتند و انتظار داریم دستگاه های خدمات رسان هم همکاری لازم با شهرداری داشته باشند.

وی بر دفن بهداشتی زباله و فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا در شهرها تاکید نمود.

گراوند با تاکید بر انعطاف لازم برای تصمیم گیری در نظام بودجه ریزی کشور، اعلام کرد: در بعضی شهرداری ها تحرک را به عینه می توان دید اما در بعضی شهرداری ها شاهد کوشش و تکاپو و تغییرات جدی در شهرها نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران به صورت جدی پای پروژه های عمرانی خود باشند، گفت: باید از فرصت های مختلف از جمله تعطیلات ایام سال برای جذب گردشگر در شهرهای استان بهره برد و ورودی شهرها را به یک مکان جذاب شهر تبدیل کرد و پروژه های این بخش را به صورت جهادی پیش برد.

استاندار بوشهر تاکید نمود: کار در حوزه عمرانی و مدیریت شهری، زمان نمی شناسد و در پروژه های شهرداری باید به صورت سه شیفت کار کرد.

گراوند با بیان اینکه زیباسازی شهرها در اولویت کاری شهرداران قرار گیرد، گفت: شهرهایی که میزبان مسافران نوروزی هستند باید از هم اکنون برای میزبانی شایسته از مسافران برنامه ریزی لازم صورت دهند.

وی با تاکید بر آماده کردن کمپ های نوروزی توضیح داد: از هم اکنون باید نسبت به ساماندهی و تکمیل کمپ های نوروزی برای حضور مسافران نوروزی اقدام کرد.

استاندار بوشهر گفت: با مدیریت حوزه معاونت عمرانی عملکرد شهرداران استان مورد ارزیابی قرار گیرد و پاداش لازم برای شهرداری های پیروز در نظر گرفته می گردد.

گراوند اعلام کرد: استانداردسازی وسایل بازی در پارک ها در دستور کار شهرداران قرار گیرد و با همکاری اداره کل استاندارد نسبت به استانداردسازی اقدام گردد.

مقام عالی دولت در استان بوشهر گفت: استقرار سیستم فناوری برای شفافیت در خصوص اقتصادی و سالم سازی فعالیت در شهرداری ها لازم است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8608

به "استخدام بدون ضابطه در شهرداری ها ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام بدون ضابطه در شهرداری ها ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید