استان سمنان مشارکت 17 درصدی در بخش فضای مجازی جشنواره رضوی داشت

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، علی سما کوش ظهر شنبه در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به میزبانی سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی سمنان بابیان اینکه سال جاری در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی 9 هزار و 800 نفر در کل کشور حضور داشتند، ابراز داشت:در هشتمین جشنواره رضوی بالغ بر یک هزار نفر از استان سمنان در بخش پویش مجازی و ارسال تصویر شرکت کردند که طبق آمارها این استان در بخش فضای مجازی مشارکت 17 درصدی داشت.

استان سمنان مشارکت 17 درصدی در بخش فضای مجازی جشنواره رضوی داشت

وی بابیان اینکه سال گذشته 631 هزار نفر از سراسر کشور و 30 هزار و 858 نفر از استان سمنان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند، اضافه کرد: سال جاری مشارکت افراد برای حضور در جشنواره 37 هزار و 978 نفر بود که در مقایسه با سال گذشته حاکی از رشد 20 درصدی حضور افراد است.

تجلیل از 69 نفر در جشنواره رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان بابیان اینکه از بین تعداد شرکت کنندگان جشنواره رضوی 69 نفر تجلیل شدند، ابراز داشت: این جشنواره در بخش خوشنویسی 17 هزار و 587 نفر، در نقاشی شش هزار و 400 و در بخش مکتوب 14 هزار و 215 نفر نیز شرکت کننده داشت.

سما کوش بابیان اینکه شهرستان های سمنان، شاهرود و دامغان بیشترین شرکت کننده را داشتند، توضیح داد: شهرهای سرخه، آرادان و میامی نیز به نسبت جمعیت از رشد خوبی برای حضور افراد بهره مند بودند که نشان می دهد توانستیم در حوزه دعوت به حضور افراد برای شرکت در این جشنواره مؤثر عمل کنیم.

وی اضافه کرد: جشنواره رضوی همه ساله به منظور آشنایی بیشتر مردم بافرهنگ ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در سه رده کودک، نوجوان و بزرگ سال برگزار می گردد که سال جاری نیز همانند سنوات گذشته این جشنواره در استان سمنان با استقبال بسیار خوب روبرو بود.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 391

به "استان سمنان مشارکت 17 درصدی در بخش فضای مجازی جشنواره رضوی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان سمنان مشارکت 17 درصدی در بخش فضای مجازی جشنواره رضوی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید