اردوغان: هنوز نظامیانمان را به لیبی اعزام نکرده ایم

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور ترکیه یک روز بعد از سرانجام کنفرانس برلین درباره لیبی اظهار داشت، ترکیه هنوز نظامیان خود را به لیبی اعزام نکرده و فقط مشاورانش را به این کشور آفریقایی فرستاده است.

اردوغان: هنوز نظامیانمان را به لیبی اعزام نکرده ایم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه در اظهاراتی تازه درباره مواضع این کشور در قبال لیبی اظهار داشت که حضور ترکیه در لیبی فرصت ها برای حصول صلح در این کشور را افزایش داده است.

به گزارش شبکه تی آر تی، رئیس جمهور ترکیه که روز یکشنبه (دیروز) در نشست یک روزه کنفرانس برلین درباره لیبی حضور یافته بود، امروز در اظهاراتی درباره حضور نیروهای ترکیه ای در لیبی و لزوم آتش بس در این کشور صحبت نموده است.

به گفته رجب طیب اردوغان، حضور ترکیه در لیبی، فرصت ها برای رسیدن به صلح را افزایش داده است.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به تحولات میدانی لیبی اظهار داشت، تنها در صورتی که آتش بس اجرایی گردد، فرایند سیاسی در لیبی موثر و کارساز خواهد شد.

اردوغان درباره حضور نیروهای ترکیه در لیبی هم توضیحاتی ارائه داد و گفت که کشورش هنوز نظامی به لیبی اعزام ننموده و فقط مشاور و نیروهای آموزش دهنده فرستاده شده اند.

پیش از این مجلس ترکیه 12 دی ماه مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق لیبی را صادر نموده بود. بر اساس لایحه مصوب مجلس، دولت ترکیه این مجوز را دارد که جهت حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج که مورد حمایت جامعه بین الملل است، نیرو و تجهیزات اعزام کند.

ترکیه اخیرا به صورت جدی وارد پرونده لیبی شده و رسما از دولت فایز السراج در مقابل دولت حامی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی حمایت می نماید (جزئیات بیشتر).

صحبت های امروز اردوغان در حالی مطرح شده که روز گذشته برلین میزبان مقام های ارشد کشورهای مختلف شامل ترکیه، روسیه، فرانسه، انگلیس و آمریکا برای بحث بر بحران لیبی بود.

این کنفرانس با صدور یک بیانیه مشترک به کار خود خاتمه داد؛ بیانیه ای که در آن به مواردی چون آتش بس در لیبی، متوقف کردن دخالت خارجی و تشکیل یک کمیته نظامی مشترک اشاره شده است (جزئیات بیشتر).

م

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8308

به "اردوغان: هنوز نظامیانمان را به لیبی اعزام نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: هنوز نظامیانمان را به لیبی اعزام نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید