اردوغان نامه ترامپ را به سطل انداخته!

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، یک مقام مطلع به بی بی سی گفته است رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نامه دریافتی از دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود را به سطل زباله انداخته است.

اردوغان نامه ترامپ را به سطل انداخته!

تاریخ این نامه که شب گذشته در اختیار رسانه ها نهاده شد، به 8 روز پیش یعنی همزمان با شروع عملیات ترکیه علیه مواضع نیروهای کرد و دموکراتیک خلق در شمال شرق سوریه باز می گردد.

در این نامه، ترامپ خطاب به اردوغان می نویسد: آقای رئیس جمهور عزیز! بیایید به توافقی خوب دست پیدا کنیم. شما نمی خواهید مسئول کشتار هزاران نفر باشید و من هم نمی خواهم مسئول ویرانی اقتصاد ترکیه شناخته شوم، البته این کار را خواهم کرد. من نمونه کوچکی از آن را در ماجرای کشیش برانسون به شما نشان دادم. خیلی کوشش کردم بخشی از مسائل شما را حل کنم. دنیا را مایوس نکنید. شما می توانید به توافق خوبی دست پیدا کنید. ژنرال مظلوم (فرمانده نیروهای قسد) مایل است با شما مذاکره کند. او آماده است امتیازهایی بدهد که هرگز پیش از این پیشنهاد نشده بود. من نسخه ای از نامه او را که تازه دریافت نموده ام محرمانه به پیوست می فرستم. تاریخ به شما نگاه مثبتی خواهد داشت اگر این مساله را از راه درست و انسانی حل کنید. در مقابل اگر اتفاقات خوبی رخ ندهد نگاه تاریخ برای همواره به شما همچون یک شیطان خواهد بود. سرسختی نشان ندهید! احمق نباشید! بعدا با شما تماس می گیرم. ارادتمند شما، دونالد ترامپ.

به گفته منابع مطلع، لحن تهدیدآمیز ترامپ در این نامه و همچنین استفاده از الفاظی مانند احمق اردوغان را به خشم آورده و محرک وی برای حمله به شمال شرق سوریه شده است.

این در حالی است که کاخ کرملین روسیه نیز علیرغم انتقادی که به اردوغان از بابت عملیات موسوم به چشمه صلح دارد، به این سبک از نامه نگاری ترامپ واکنش نشان داد و اعلام نمود: این غیرمعمول است و لحنی نیست که به طور معمول در مکاتبات سران کشورها استفاده گردد.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6584

به "اردوغان نامه ترامپ را به سطل انداخته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان نامه ترامپ را به سطل انداخته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید