ادامه غربالگری کرونا در مبادی شهرهای استان مرکزی، مسافر نمی پذیریم

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/مرکزی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با بیان اینکه هلال احمر از 10 روز پیش غربالگری و پایش را در ورودی و خروجی شهرها شروع نموده و اینکار از روز گذشته با حضور سایر ارگان ها ادامه یافته است، گفت: مقرر شده که استان از پذیرش مسافر اجتناب کند که جلوگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می گردد.

ادامه غربالگری کرونا در مبادی شهرهای استان مرکزی، مسافر نمی پذیریم

محمد محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی اجرا شده در سطح وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر، مقرر شد در ورودی ها و خروجی های شهرها اکیپ های غربالگری مستقر شوند که در این اکیپ ها علاوه بر هلال احمر نیروهایی از مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی نیز حضور دارند.

وی با بیان اینکه این طرح از روز گذشته به صورت جدی تر پیگیری می گردد، افزود: در این طرح غربالگری و تب سنجی اجرا شده و افراد مشکوک شناسایی و برای ادامه فرایند و پیگیری درمان به مرکز بهداشت معرفی خواهند شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی توضیح داد: در حال حاضر 21 ایستگاه و پایگاه در سراسر استان فعال هستند که طبق برنامه ریزی های انجام شده این ایستگاه ها به 24 پایگاه افزایش پیدا خواهد نمود.

محمدی با بیان اینکه در هر پایگاه 4 نفر از نیروهای هلال احمر مستقر هستند، گفت: البته غربالگری و تب سنجی در مبادی شهرها توسط هلال احمر از 10 روز پیش شروع شده اما این اقدام به صورت رسمی و با حضور سایر ارگان ها از روز گذشته شروع شده و به طور حتم تا 15 فروردین ماه ادامه دارد، همچنین در صورت لزوم تا زمان از بین رفتن قطعی ویروس کرونا طرح غربالگری ادامه پیدا خواهد نمود.

وی افزود: این طرح تقریبا جایگرین طرح های امداد و نجات و ایمنی سلامت نوروزی است و مقرر شده که استان از پذیرش مسافر اجتناب کند که جلوگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می گردد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در مورد فعالیت خیرین استان نیز اعلام کرد: یکی از خیران استان تا به امروز 200 میلیون تومان محلول ضدعفونی سطوح در اختیار هلال احمر قرار داده است که رد بطری های یک لیتری بسته بندی می گردد.

محمدی با بیان اینکه بطری های مورد استفاده نیز توسط خیران خریداری شده و در مجموع تا به امروز حدود 500 میلیون تومان از سوی خیران یاری انجام شده ادامه داد: تا به امروز 200هزار بطری یک لیتری به صورت رایگان در سطح استان توزیع شده و هدفگزاری توزیع یک میلیون بطری یک لیتری در دستور کار قرار گرفته است. این اقدام خیران استان مرکزی در راستای مبارزه با ویروس کرونا در کشور بی نظیر بوده است.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9341

به "ادامه غربالگری کرونا در مبادی شهرهای استان مرکزی، مسافر نمی پذیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه غربالگری کرونا در مبادی شهرهای استان مرکزی، مسافر نمی پذیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید