اخرین جزییات از میزان افزایش حقوق کارگران در سال 99

به گزارش کنفرانس هکا، خدایی درباره آخرین شرایط مشخص دستمزد حقوق کارگران در سال 99 توضیحاتی داد.

اخرین جزییات از میزان افزایش حقوق کارگران در سال 99

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با خبرنگار ، درباره جزئیات حقوق کارگران اظهار کرد: طبق ماده 41 قانون کار معین دستمزد کارگران باید با توجه به دو مولفه توجه به نرخ تورم و هزینه های یک خانوار معین گردد.

او با بیان اینکه شورای عالی کار از سال 94 کمیته ای را تحت عنوان کمیته دستمزد تشکیل داد که هر سه گروه کارگران ،کارفرمایان و دولت در کارگروه نماینده دارند، گفت: طبق تبصره 2 ماده 41 قانون کار تعریف سبد معیشت که میزان گذراندن یک خانواده 3.3 را معین می نماید باید در این کمیته انجام گردد.

خدایی گفت: تا به امروز هشت جلسه کمیته دستمزد برگزار شده است که به استخراج مبلغ سبد معیشت کارگران منجر شده است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان این که مبلغ معین شده سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان برآورد شده است ،گفت: با توافقات گروه کارگری، کارفرمایی و دولت این مبلغ را به عنوان هزینه های یک خانواده 3.3 نفری معین و به عنوان یک سند به امضا رسانده ایم.

او اعلام کرد جلسه بعدی کمیته دستمزد در شورای عالی کار به دوشنبه 26 اسفند ماه موکول شد.

خدایی در پاسخ به این سوال که چرا هر ساله معین دستمزد به روز های پایانی سال ارجاع می گردد ،گفت: پاسخ این سوال را باید دبیرخانه شورای عالی کار دهد، چرا که ما دو ماه است که به این فرایند اعتراض کردیم و حتی درخواست تشکیل جلسه فوق العاده را به صورت مکتوب به دولت ارائه نموده ایم.

او با بیان اینکه البته یک هفته تاخیر در برگزاری جلسه را به دلیل شیوع ویروس کرونا اعلام کردند، ادامه داد: در این حالت اعلام شد که مدیران باید به مسئولیت های کاری خود برسند و این امر قابل قبول است، اما به تعویق افتادن بیشتر جلسه توجیهی ندارد.

خدایی توضیح داد: نمی توان به تعویق افتادن این جلسات را به دلیل خرید شب عید اعلام کرد چرا که افرادی که دغدغه کارگران و جامعه کارگری را دارند این مفاهیم برایشان معنایی ندارد.

این نماینده کارگری در شورای عالی کار با اینکه سال گذشته جلسات تشکیل می شد، اما مذاکرات ما به طول می انجامید، گفت: امیدواریم با توجه به شرایط پیش آمده تا قبل از سال نو معین دستمزد کارگران را به نتیجه برسانیم.

او تاکید نمود: نمایندگان کارگری آمادگی این را دارند که به صورت شبانه روزی پای مذاکرات معین دستمزد باشند چرا که جامعه کارگری سال جاری مسائل زیادی را تحمل نموده است و حتی کمپین های 100 هزار نفری را برای به نتیجه رساندن دستمزدشان تشکیل دادند.

خدایی اعلام کرد: با توجه به اعلام بودجه سال جاری برای افزایش 15 درصدی دستمزد کارگران، نمایندگان کارگری با این رقم موافق نیستند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9207

به "اخرین جزییات از میزان افزایش حقوق کارگران در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخرین جزییات از میزان افزایش حقوق کارگران در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید