اختصاص 9 درصد ارزش افزوده قراردادهای 32 مخزن نفتی به خوزستان

به گزارش کنفرانس هکا، استاندار خوزستان با اشاره به برنامه وزارت نفت برای توسعه 32 مخزن نفتی در کشور گفت: انتظار داریم تا 9 درصد ارزش افزوده مربوط به قراردادهای توسعه 32 مخزن نفتی که شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با شرکت های بزرگ منعقد می نماید به استان خوزستان اختصاص پیدا کند.

اختصاص 9 درصد ارزش افزوده قراردادهای 32 مخزن نفتی به خوزستان

به گزارش خبرنگاران ، غلامرضا شریعتی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز 31 مردادماه در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: بسیاری از درآمدهای مالیاتی که در تهران وصول می شوند، شرکت های آن ها در خوزستان و دیگر استان ها فعالیت می نمایند و فقط دفاتر آن ها در تهران است.

وی اضافه کرد: اینکه گفته می گردد 55 درصد از درآمدهای مالیاتی کشور در تهران وصول می گردد به دلیل آن است که شرکت های فراوانی در سراسر کشور وجود دارد که دفاتر آن ها در تهران مستقر هستند و از این رو این درآمدهای مالیاتی از آن ها در تهران اخذ می گردد.

استاندار خوزستان توضیح داد: وزارت نفت یک پروژه در راستای توسعه 28 مخزن نفتی در کشور شروع نموده که البته اکنون این پروژه به 32 مخزن نفتی ارتقا پیدا نموده است. ارزش این پروژه 6.2 میلیارد دلار است و از این میزان 4.2 میلیارد دلار آن در خوزستان رقم خواهد خورد.

شریعتی ادامه داد: این قرارداد را شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با شرکت های بزرگ منعقد خواهد نمود. در این زمینه انتظار داریم تا 9درصد ارزش اضافه نموده این قراردادها به استان خوزستان اختصاص پیدا کند و نباید این ارزش اضافه نموده در دیگر استان ها اخذ گردد و به آن ها اختصاص پیدا کند.

وی مطرح نمود: با توجه به اینکه کارفرما در استان خوزستان است و محل کار نیز در خوزستان است انتظار داریم تا 9 درصد ارزش اضافه نموده مربوط به قراردادهای توسعه 32 مخزن نفتی به استان خوزستان اختصاص پیدا کند. ارزش پروژه بسیار بالا است و در مدت محدودی نیز اجرایی خواهد شد و از این رو می تواند برای استان بسیار موثر باشد.

استاندار خوزستان گفت: سازمان امور مالیاتی به دلیل عافیت طلبی خود، بخشنامه 100 درصد بخگرددگی جرایم مالیاتی را بسیار کم اجرایی نموده اند. این اختیار از سوی دولت به آن ها واگذار شده اما آن ها به خوبی این بخشنامه را اجرایی ننموده اند.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5054

به "اختصاص 9 درصد ارزش افزوده قراردادهای 32 مخزن نفتی به خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 9 درصد ارزش افزوده قراردادهای 32 مخزن نفتی به خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید