اختصاص 88 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه به لرستان

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/لرستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 88 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل موضوع تبصره 18 بودجه در سالجاری، به استان اختصاص یافت.

اختصاص 88 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه به لرستان

علی جهانی، با اشاره به اجرایی شدن برنامه حمایت از فراوری و اشتغال گسترده و مولد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع دستورالعمل بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده به وسیله دو بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید استان 88 میلیارد 200 میلیون تومان به استان ابلاغ و تخصیص یافته که کمیته مرتبط و تخصصی در استان تشکیل و در سه حوزه سلامت، ورزش و فرهنگ و ارشاد طرح های مرتبط با همکاری دستگاه های مربوطه در حال شناسایی و آنالیز هستند.

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان به سهم هر بخش از این اعتبارات اشاره نمود و گفت: از این اعتبارات ابلاغی 30 میلیارد تومان در بخش فعالیت های خدماتی مبتنی بر زنجیره ارزش در 22 رسته اولویت دار اختصاص یافته است.

وی اضافه نمود: بعلاوه 25 درصد از این اعتبارات استانی به شرکت های تعاونی اختصاص دارد که باید با همکاری دستگاه های اجرایی حوزه های مختلف مالی استان در این راستا هزینه گردد.

جهانی به توسعه مشاغل خانگی در استان اشاره نمود و با بیان اینکه مقرر شده تا بنیاد برکت نسبت به شناسایی و معرفی طرح های مشاغل خانگی به کمیته فنی اقدام کند که در این راستان نیز 17 میلیارد تومان در این حوزه هزینه خواهد شد، مطرح کرد: متقاضی دریافت تسهیلات از منابع پیش بینی شده باید حداقل 20 درصد از مقدار سرمایه گذاری طرح پیشنهادی را تامین کند.

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه مقدار تسهیلات برای کسب و کارهای خرد و خانگی تا سقف 100 میلیون تومان و برای سایر طرح ­ها تا سقف 150 میلیون تومان به ازای هر شغل نو تعهد شده قابل پرداخت بوده و مابقی سرمایه مورد احتیاج طرح(به استثنای سرمایه در گردش) است به­ عنوان سهم آورده به وسیله خود متقاضی تامین اعتبار گردد.

وی به شناسایی 45 طرح در این حوزه ها با همکاری دستگاه های اجرایی اشاره نمود و گفت: این طرح های مالی با مبلغ 33 میلیارد تومان شناسایی و در کمیته فنی این اداره کل در حال آنالیز هستند که پس از آنالیز های لازم و تایید برای دریافت این تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13246

به "اختصاص 88 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه به لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 88 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه به لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید