اختصاص 13 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از فرش بافان زنجانی

به گزارش کنفرانس هکا، محسن جعفری در گفتگو با خبرنگاران از اختصاص 13 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از فرش بافان زنجانی در استان زنجان طی سال جاری خبر داد و گفت: این میزان طی سال گذشته 12 میلیارد و 200 میلیون تومان بود.

اختصاص 13 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از فرش بافان زنجانی

وی اظهار کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا مقصد فرش های استان زنجان هستند و استان زنجان بیش از 60 هزار بافنده دارد.

جعفری کیفیت فرش دستباف استان زنجان را بسیار ارزشمند و بی نظیر گفت و افزود: طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش ها می شود و در سال 97 برنامه های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است و در این میان صادرات فرش زنجان توسعه می یابد.

جعفری افزود: درمجموع 650 فرش باف و 33 تولیدکننده فرش برای دریافت این تسهیلات طی سال گذشته به بانک ها معرفی شدند و این حمایت ها برای فرش بافان 6 تا 10 و برای تولیدکننده ها 60 تا 100 میلیون تومان است که با کارمزد 4 درصد در اختیار آنان قرار داده می شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت استان زنجان گفت: در سال 150 هزار مترمربع فرش ابریشمی، پشمی و تابلو فرش در استان زنجان تولید می شود و فرش های صادراتی با مبدأ تولید زنجان شامل فرش های پشمی قلتوق، بیدگینه، ریز ماهی و بومی روستایی است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6847

به "اختصاص 13 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از فرش بافان زنجانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 13 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از فرش بافان زنجانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید