احزاب اسپانیا کمپین های خود را برای انتخابات سراسری آغاز کردند

به گزارش کنفرانس هکا، احزاب اصلی اسپانیا در حالی که کمتر از 10 روز تا انتخابات سراسری این کشور باقی مانده و جامعه این کشور به طرز فزاینده ای دچار شکاف است، کمپین های انتخاباتی خود را آغاز کردند.

احزاب اسپانیا کمپین های خود را برای انتخابات سراسری آغاز کردند

به گزارش خبرنگاران، انتخابات 10 نوامبر چهارمین انتخابات سراسری اسپانیا طی چهار سال اخیر خواهد بود و نظرسنجی ها نشان می دهند که هیچ یک از احزاب و هیچ یک از جناح های چپ یا راست، کرسی های کافی را برای کنترل مجلس این کشور که دارای 350 کرسی است، دریافت نخواهند کرد.

رهبران احزاب محافظه کار و سوسیالیست در نخستین تجمع های انتخاباتی خود، یکدیگر را مقصر بی تحرکی سیاسی این کشور دانستند.

پدرو سانچز، نخست وزیر موقت سوسیالیست اسپانیا بارها مردم این کشور را به شرکت در انتخابات تشویق کرده و تلاش کرده که رای دهندگانی را که هنوز درباره انتخاب خود تصمیم نگرفته اند، متقاعد کند که از او حمایت کنند.

طبق نظرسنجی های اخیر که از سوی مرکز دولتی مطالعات جامعه شناسی اسپانیا منتشر شده، حدود 32 درصد از رای دهندگان هنوز تصمیم نگرفته اند که به چه کسی رای دهند.

سانچز اظهار کرد: حزب سوسیالیست تنها حزب سیاسی است که می تواند تشکیل دولت را در کشور تضمین کند.

از زمانی که سوسیالیست ها در انتخاباتی در ماه آوریل بیشترین حمایت را به دست آوردند اما نتوانستند کرسی های کافی را برای تشکیل دولت به دست بیاورند، اسپانیا دچار یک برزخ سیاسی شده است.

پابلو کاسادو، رهبر حزب محافظه کار مردم این انتخابات را یک همه پرسی درباره سانچز دانسته و گفته است: سانچز کشور را برای منافع سیاسی خودش گروگان گرفته است.

کاسادو خود را نامزدی برای اسپانیای متحد قلمداد کرد و گفت، علیه جدایی طلبان موضعی سختگیرانه اتخاذ خواهد کرد.

اعتراضات خشونت آمیز کاتالونیا که پس از محکوم شدن 9 رهبر این منطقه به حبس آغاز شد نیز بر کمپین های انتخاباتی رهبران احزاب اسپانیا سایه افکنده است.

نظرسنجی ها از زمان آغاز این اعتراضات نشانگر کاهش حمایت از سوسیالیست ها بوده اند، در حالی که احزاب راستگرایی که موضعی سختگیرانه تر علیه جدایی طلبان دارند، با افزایش حمایت ها روبه رو بوده اند.

یک نظرسنجی که نتایجش روز پنجشنبه منتشر شد، حاکی از آن است که حزب راست افراطی بوکس نیز تقریبا در حال دو برابر کردن شمار کرسی های خود در مجلس اسپانیا است که می تواند این حزب را به سومین حزبی تبدیل کند که بیشترین آرا را از آن خود می کند.

سانتیاگو آباسکال، رهبر حزب بوکس وضعیت در کاتالونیا را یک وضعیت اضطراری ملی دانست. وی افزود، اگر به عنوان نخست وزیر انتخاب شود، در نخستین گام خود دستور دستگیری یواخیم تورا، رهبر کاتالونیا را صادر خواهد کرد.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6956

به "احزاب اسپانیا کمپین های خود را برای انتخابات سراسری آغاز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احزاب اسپانیا کمپین های خود را برای انتخابات سراسری آغاز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید