اجرای طرح خوانا در 20 درصد مدارس

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح خوانا در 20 درصد مدارس کشور اطلاع داد و گفت بر اساس پیش آزمون ها و آنالیز های صورت گرفته، دانش آموزان به فراگیری این مهارت ها احتیاج دارند و باید روی این بخش بیشتر کار گردد.

اجرای طرح خوانا در 20 درصد مدارس

به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده با بیان اینکه مهارت های اساسی خواندن، نوشتن، شنیدن و سخن گفتن و آشنایی با مهارت های پایه زندگی از مهمترین اهداف سند تحول در مقطع ابتدایی است اظهار کرد: دستیابی به این هدف را به وسیله بسته تحولی خوانا دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: فاز اول طرح خوانا در سال گذشته اجرا شد. یک ارزیابی نیز در سرانجام کار انجام شد و خوشبختانه استقبال از طرح خوانا بسیار خوب بود. یک علت استقبال استان ها از طرح تحولی خوانا این است که همه ضرورت آن را احساس می کردند. وقتی دانش آموز به مدرسه می آید باید بتواند مهارت های چهارگانه زبانی را کسب کند. برای همه ملموس بود که تعداد زیادی از دانش آموزان از این مهارت برخوردار نیستند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال جاری بر اساس ارزیابی نتایج سال گذشته، آسیب شناسی انجام و اشکالات طرح احصاء و رفع شد گفت: سال گذشته پنج درصد مدارس مشمول طرح شده بودند و سال جاری 15 درصد به آن اضافه کرده شده است. البته برنامه ما شمولیت 25 درصد مدارس بود اما به علت اینکه خود فضای مجازی محدودیت زیادی ایجاد کرد همان 15 درصد به عنوان مجری طرح انتخاب شدند.

حکیم زاده اضافه کرد: خوشبختانه دوره های آموزشی معلمان تازه که مجری طرح بودند و بعلاوه مدیران مدارس و مدرسان استانی اجرا شده است و از هفته گذشته فاز دوم طرح خوانا در مدارس مجری سراسر کشور کلید خورد. یکی از تفاوت های عمده برنامه سال جاری با سال گذشته این است که پیش آزمون از دانش آموزان گرفته شد و سعی کردیم با نگاه علمی تری کار را جلو ببریم.

وی تاکید نمود که شتابی در تعمیم طرح به تعداد زیادی از مدارس نداریم، اما معتقدیم اگر بتوانیم در محدوده کوچکتری با کیفیت کار کنیم دستاوردهای بهتری خواهیم داشت. بر اساس پیش آزمون ها و آنالیز های اجرا شده، دانش آموزان به فراگیری این مهارت ها احتیاج دارند و باید روی این بخش بیشتر کار کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13384

به "اجرای طرح خوانا در 20 درصد مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح خوانا در 20 درصد مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید