اتمام حجت پلیس با افرادی که حساب بانکی اجاره می دهند

به گزارش کنفرانس هکا، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری ناجا به افرادی که حساب های بانکی خود را در اختیار کلاهبرداران قرار می دهند، هشدار داد.

اتمام حجت پلیس با افرادی که حساب بانکی اجاره می دهند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، سرهنگ اکبری معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در گفت و گو با خبرنگاران، درباره کلاهبرداری با خرید و فروش کارت های بانکی اظهار کرد: برخی کلاهبرداری ها از سال 88 و از طریق تلفن های ثابت صورت می گرفت و برخی با تلفن های ثابت ارگان های دولتی و با روش های خاصی اقدام به خرید کالا می کردند.

وی با بیان اینکه با فراگیر شدن تلفن همراه بیش از 98 درصد کلاهبرداری ها از طریق تماس تلفنی و اعلام برنده شدن و ارسال پیامک های متعدد صورت گرفت.

سرهنگ اکبری با اشاره به اینکه یکی از روش های کلاهبرداران بدین شکل بود که با نوشتن متنی درخواست پول می کردند، افزود: آن متن به صورت سراسری ارسال می شد و برخی از شهروندان وجوهی را به شماره حساب ذکر شده واریز می کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا شرح داد: در سال های اخیر کلاهبرداران از کارت ها یا حساب های بانکی اجاره ای سو استفاده می کنند.

وی شرح داد: طی جلساتی که با حضور معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه، معاونت فضای مجازی دادستانی کشور، سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات و بانک مرکزی جلساتی برگزار گشت حدود 19 هزار شماره حساب شناسایی و با دستور قضایی مسدود شدند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه افرادی عامدانه و عالمانه با کلاهبرداران همکاری می کنند و کارت خود را در اختیار آنان قرار می دهند، بیان نمود: این افراد به لیست سیاه پلیس اضافه و حساب های بانکی شان مسدود می شود.

سرهنگ اکبری اظهار کرد: اگر افراد بیشتر از دو بار در اجاره دادن کارت و حساب بانکی شان دخالت داشته باشند، محدودیت های بانکی در سراسر کشور برایشان لحاظ می شود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: مردم نسبت به هشداری هایی که پلیس می دهد هوشیار باشند.

وی افزود: معمولا شماره تلفن هایی که با آن ها برای کلاهبرداری تماس می گیرند اعتباری، ایرانسل و یا رایتل هستند.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8027

به "اتمام حجت پلیس با افرادی که حساب بانکی اجاره می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام حجت پلیس با افرادی که حساب بانکی اجاره می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید