ابراز نگرانی کمیساریای امور آوارگان سازمان ملل در مورد ادامه جنگ در الحدیده

به گزارش کنفرانس هکا، شابیا مَنتو، سخنگوی رسمی کمیساریای امور آوارگان سازمان ملل از افزایش شمار قربانیان غیرنظامی به خاطر ادامه جنگ در الحدیده یمن شدیدا ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی کمیساریای امور آوارگان سازمان ملل در مورد ادامه جنگ در الحدیده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، شابیا مَنتو، سخنگوی رسمی کمیساریای امور آوارگان سازمان ملل از افزایش شمار قربانیان غیرنظامی به خاطر ادامه جنگ در الحدیده یمن شدیدا ابراز نگرانی کرد.

شابیا مَنتو در این خصوص گفت: جنگ در اطراف و مناطق شرقی و جنوبی استان الحدیده به شدت در حال تشدید است و نبرد های خشونت بار و حملات هوایی باعث قربانی شدن شمار زیادی از غیر نظامیان شده است. فقط در ماه اکتبر 94 غیر نظامی در الحدیده کشته و 95 نفر نیز زخمی شده اند و زیرساخت ها در این شهر از جمله مراکز درمانی و منازل به شدت آسیب دیده اند. ما به شدت از این اوضاع نگرانیم چرا که جنگ از رساندن یاری های بشردوستانه به الحدیده جلوگیری می نماید.

همچنین طلعت الشرجبی، سخنگوی وزارت حقوق بشر در دولت نجات ملی یمن، در مورد احتمال افزایش شمار تلفات انسانی در استان های شمالی یمن به دلیل ادامه محاصره ائتلاف متجاوز سعودی علیه بندر الحدیده هشدار داد.

الشرجبی در مصاحبه با المیادین از چراغ سبز جامعه جهانی برای ادامه عملیات نظامی ائتلاف سعودی علیه مردم یمن و بی توجهی به پیامد های انسانی این عملیات انتقاد کرد.

وی در این خصوص گفت: به نظر می رسد جامعه جهانی در مورد عملیات نظامی ائتلاف متجاوز سعودی در یمن بی تفاوت است و به نوعی به ادامه آن چراغ سبز نشان می دهد و به هرگونه پیامد انسانی این عملیات بی توجه است.

وی اضافه نمود: اما اگر این عملیات در ساعت ها و روز های آینده متوقف نشود هزاران نفر قربانی می گیرد. میلیون ها نفر از ساکنان استان های شمالی یمن احتیاجمندی های خود را به وسیله بندر الحدیده تأمین می نمایند و زندگی آن ها اکنون در معرض خطر قرار گرفته است. هر ساله سازمان ملل از برنامه ریزی برای یاری به احتیاجمندان یمنی سخن می گوید، ولی شمار احتیاجمندان مرتب در حال افزایش است. در ابتدا 8 میلیون نفر به یاری های سازمان ملل احتیاج داشتند و این عدد به 11 و سپس 14 میلیون رسید و اکنون از 18 میلیون نفر سخن می گوییم.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1197

به "ابراز نگرانی کمیساریای امور آوارگان سازمان ملل در مورد ادامه جنگ در الحدیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی کمیساریای امور آوارگان سازمان ملل در مورد ادامه جنگ در الحدیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید