ابتکار: بانوان برای ورود به استادیوم شکیبا باشند

به گزارش کنفرانس هکا، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره ورود زنان به استادیوم ها برای تماشای مسابقه فوتبال گفت: در این زمینه راه بسیاری را آمده ایم اما راه زیادی هم داریم و خانم ها امیدوار باشند.

ابتکار: بانوان برای ورود به استادیوم شکیبا باشند

معصومه ابتکار در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه من پیش از این با خانواده و همسر خود به استادیوم رفته ام، اظهار کرد: اگر شهرستان نبوده و درگیر کار دیگری نباشم حتما برای تماشای مسابقه فوتبال فینال جام باشگاه های آسیا حتما به استادیوم می روم. ورود به استادیوم مطالبه دختران است و زمینه لازم برای حضور بانوان نیز در استادیوم در حال فراهم شدن است.

وی درباره انتقاد به مسئله ورود گزینشی بانوان به استادیوم برای تماشای مسابقات فوتبال اعلام کرد: باید تدریجا این اتفاق بیفتد و بانوان وارد استادیوم شوند. مهمترین گروهی که مایل به حضور در استادیوم ها هستند ورزشکاران خانم هستند که نگاه تخصصی داشته و سابقه حضور در تیم های ورزشی را دارند. آنها در اولویت هستند ولی حضور بانوان در استادیوم مرحله به مرحله انجام می گردد.

ابتکار درباره مواضع دادستان کشور در خصوص جلوگیری از حضور زنان در استادیوم ها نیز اعلام کرد: ما در این زمینه کوشش زیادی نموده ایم. ورزشکاران و فوتبالیست های ما لباس استاندارد دارند و فاصله آنها با تماشاگران خیلی زیاد است. با صبوری این هدف به دست می آید. خانم ها امیدوار باشند. شاید مسئله حضور ورزشکاران زن در تیم های ورزشی سخت تر از ورود خانم ها به استادیوم ها بود اما در همین بازی های آسیایی اخیر یک سوم تیم اعزامی یعنی 100 نفر را خانم ها تشکیل دادند و یک سوم مدال ها را هم بانوان کسب کردند. این نشان می دهد ما خیلی راه آمده ایم و باید خیلی امیدوار باشم، البته هنوز هم راه زیادی در پیش داریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در انتها گفت: از انجمن طرفداران دعوت نموده ام و با آنان جلسه داشتم تا فضا از نظر ادبیات و فرهنگ مناسب برای حضور خانم ها باشد. وزیر ورزش هم تاکید کردند که زیرساخت ها در استادیوم ها برای حضور بانوان فراهم است.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1103

به "ابتکار: بانوان برای ورود به استادیوم شکیبا باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: بانوان برای ورود به استادیوم شکیبا باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید