آژانس اتمی درباره سفر فروتا به ایران بیانیه صادر کرد

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: آژانس با انتشار بیانیه ای بیان کرد در دیدار سرپرست آژانس با مقامات ایران، بر تعامل این نهاد و ایران در زمینه اجرای توافق های پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.

آژانس اتمی درباره سفر فروتا به ایران بیانیه صادر کرد

به گزارش پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی، آژانس در این بیانیه درباره سفر کرنل فروتا سرپرست این نهاد به ایران نوشت فروتا روز 8 سپتامبر 2019 (17 شهریور ماه) به ایران سفر و با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و دیگر مقامات ارشد این کشور دیدار و تبادل نظر کرد.

بحث ها حول محور فعالیت های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران بوده است و بر تعامل ادامه دار بین آژانس و ایران در مورد اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.

فروتا تأکید کرد چنین تعاملی نیازمند همکاری کامل و به موقع ایران است. وی اضافه نمود فعالیت های پادمانی آژانس به شکل بی طرف، مستقل و عینی و طبق شیوه های استاندارد پادمانی صورت می گیرد.

بحث ها همچنین راستی آزمایی و نظارت آژانس بر تعهدات هسته ای ایران طبق برجام را شامل شد؛ در این زمینه، فروتا از فعالیت های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفوژ آگاه شد. وی بیان کرد درباره این فعالیت ها به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش خواهد داد.

310311

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5454

به "آژانس اتمی درباره سفر فروتا به ایران بیانیه صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اتمی درباره سفر فروتا به ایران بیانیه صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید