آموزش روش های ریست کردن انواع هندزفری بلوتوث

به گزارش کنفرانس هکا، یکی از پرکاربردترین لوازم دیجیتال در این روزها، هندزفری ها هستند. با گذر زمان استفاده از هندزفری های بلوتوث افزایش یافته و شرکت های مختلف در حال فراوری این دستگاه هستند. گاهی بنابه دلایل مختلف هندزفری های بلوتوثی با اختلال روبرو می شوند. برای مثال ارتباط آن ها با گوشی از بین می رود یا در حین پخش صدا با مشکل روبرو می شوند. برای برطرف این مسائل برترین کار، ریست کردن هندزفری بلوتوث است. با این مقاله از خبرنگاران مگ همراه باشید تا به شما روش ریست کردن انواع هندزفری بلوتوث را آموزش دهیم.

آموزش روش های ریست کردن انواع هندزفری بلوتوث

ریست کردن هندزفری بلوتوث سامسونگ

کیفیت بالای هندزفری های بلوتوث شرکت سامسونگ بر هیچکس پوشیده نیست. این برند با فراوری مدل های متنوع و باکیفیت هندزفری، بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده است. ریست کردن این دستگاه باعث می شود تا به طور کامل به تنظیمات پیش فرض باز شود. در ادامه مطلب به نحوه ریست کردن هندزفری بلوتوث گردنی و سایر مدل های برند سامسونگ خواهیم پرداخت.

ریست کردن هندزفری بلوتوث گردنی لول یو (Level U)

هندزفری های گردنی به خصوص برای شرایطی که تحرک بالا وجود دارد، برای مثال در حین ورزش کردن، یکی از گزینه های محبوب محسوب می شوند. اتصال دو گوشی هندزفری بهم باعث شده تا امکان گم شدن گوشی ها کمتر شود. یکی از محبوب ترین هندزفری های گردنی، هندزفری بلوتوث گردنی لول یو (Level U) از برند سامسونگ است. در ادامه به آنالیز روش ریست کردن این دستگاه خواهیم پرداخت.

برای انجام این کار در مرحله اول هندزفری خود را خاموش کنید. در ادامه دکمه های تغییر صدا (کاهش یا افزایش صدا) را همزمان با دکمه پاور به مدت چند ثانیه فشار دهید. پس از چند ثانیه هندزفری شما ریست خواهد شد. حالا دوباره دستگاه خود را روشن کنید و مجدد به گوشی خود متصل کنید.

ریست کردن هندزفری بلوتوث گلکسی بادز و دستگاه های مشابه آن

اگر دستگاه شما از نوع گلکسی بادز یا دستگاه های مشابه است، برای ریست کردن آن مسیر زیر را پیش رو دارید:

مراحل ریست کردن این دستگاه ها تقریبا مشابه همدیگر است. ابتدا گوشی ها را از جعبه خارج کنید و درب جعبه را ببندید. قسمت لمسی (talk) هر دو گوشی را به طور همزمان و به مدت 10 ثانیه فشار دهید تا به این ترتیب دستگاه شما ریست شود. برای اینکه مجدد بتوانید گوشی های هندزفری خود را به موبایل تان وصل کنید، آن ها را به جعبه شارژر خود برگردانید. به این ترتیب شما می توانید همه هندزفری های بلوتوث سامسونگ که مشابه هندزفری گلکسی بادز هستند را ریست کنید.

در نظر داشته باشید اگر از برنامه Galaxy Wearable استفاده می کنید ضروری است هندزفری های خود را به وسیله این برنامه ریست کنید. برای این کار پس از رفتن به برنامه مورد نظر، روی About Earbuds بزنید و پس از انتخاب Rest منتظر بمانید تا فرآیند طی شود. در ادامه مجدد روی Rest بزنید تا ریست کردن هندزفری کامل شود.

ریست کردن هندزفری بلوتوث Lenovo

شرکت لنوو به علت فراوری انواع هندزفری با قیمت های متنوع مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. اگر شما نیز مالک یکی از هندزفری های بلوتوثی این شرکت هستید، برای ریست کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا هر دو گوشی را از جعبه خارج کنید و با فشار دادن دکمه لمسی روی آن، گوشی ها را خاموش کنید. پس از خاموشی کامل، مجدد دکمه ها را نگه دارید تا گوشی ها روشن شوند. در ادامه برای ریست کردن هندزفری بلوتوث از برند Lenovo باید 4 بار به دکمه لمسی هر گوشی ضربه بزنید تا چراغ LED به کار رفته روی آن ابتدا سبز و در ادامه خاموش شود. سپس گوشی را مجدد در جعبه قرار دهید. به این ترتیب هندزفری شما ریست خواهد شد.

ریست کردن هندزفری بلوتوث شیائومی

شیائومی نیز یکی از برندهای مطرح در زمینه فراوری هندزفری های بلوتوثی است. نحوه ریست کردن مدل های مختلف هندزفری بلوتوث از برند شیائومی تقریبا یکسان است. در ادامه مطلب ما به روش ریست کردن مدل های مختلف از هندزفری های این برند خواهیم پرداخت:

ریست کردن هندزفری بلوتوثی Redmi Air Dots

ریست کردن هندزفری های بلوتوثی Redmi Air Dots و مدل های مشابه آن کار راحتی است. ابتدا هر دو گوشی را از جعبه خارج کنید و درب جعبه را ببندید. در ادامه، دکمه روی گوشی ها را به مدت 5 ثانیه فشار دهید تا گوشی ها خاموش شوند. دکمه ها را به مدت 20 ثانیه نگه دارید و این کار را تا زمانی که چراغ روی گوشی ها آغاز به چشمک زدن کرد، ادامه دهید.

حال مجدد گوشی ها را به جعبه بازگردانید. به این ترتیب دستگاه شما ریست می شود. بهتر است روی گوشی موبایل خود نیز ابتدا ارتباط با هندزفری را قطع کنید و پس از ریست کردن مجدد این ارتباط را برقرار کنید.

ریست کردن هندزفری بلوتوث omthing شیائومی

به سراغ آموزش نحوه ریست کردن یکی دیگر از هندزفری های برند شیائومی خواهیم رفت. ابتدا مطمئن شوید که هم گوشی ها و هم کیس شارژ کافی داشته باشد. در بخش پشتی گوشی ها یک دکمه ریز وجود دارد، با فشار دادن آن به مدت 10 تا 15 ثانیه، چراغ قرمز روی گوشی ها آغاز به چشمک زدن می نماید و به این ترتیب گوشی و جعبه شارژر آغاز به ریست شدن می نمایند. پس از ریست شدن، دستگاه را مجدد راه اندازی کنید.

ریست کردن هندزفری بلوتوث هایلو

شرکت هایلو را می توان یکی از برندهای مطرح در زمینه فراوری هندزفری های بلوتوثی با کیفیت دانست. این شرکت با فراوری هندزفری های متنوع و مجذوب کننده توانسته کاربران بسیاری را به خود جلب کند. در ادامه به آنالیز نحوه ریست کردن چند مدل از هندزفری های برند هایلو خواهیم پرداخت.

ریست کردن هندزفری هایلو Hylou W1

اولین مدل از هندزفری های این برند که به آموزش نحوه ریست کردن آن می پردازیم، هندزفری هایلو W1 است. برای ریست کردن این دستگاه و همه مدل های مشابه آن مسیری ساده پیش رو دارید. پس از قرار دادن هندزفری های در جعبه شارژر، درب آن را باز نگه دارید و کلید چند منظوره روی هر دو هدفون را به مدت 10 ثانیه فشار دهید. به این ترتیب دستگاه شما ریست می شود.

ریست کردن هندزفری هایلو Hylou GT5

پیش از هرچیز برای ریست کردن این هندزفری، مطمئن شوید که جعبه شارژر و گوشی ها، همه شارژ کافی دارند. در ادامه گوشی ها را در محفظه شارژر قرار دهید. بخش لمسی روی هر دو گوشی را به طور همزمان و به مدت 10 ثانیه فشار دهید. پس از انجام این کار، چراغ روی گوشی ها سه بار و به سرعت به رنگ های قرمز، سفید و سپس قرمز در می آید. کلیدها را آزاد کنید. تا به اینجای کار ریست شدن گوشی ها صورت گرفته اما باید به سراغ گوشی خود بروید و بلوتوث خود را خاموش و ارتباط بین هندزفری و گوشی را قطع کنید. پس از آن مجدد بلوتوث خود را روشن و Hylou GT5 را جست وجو کنید تا ارتباط برقرار شود.

ریست هندزفری هایلو Hylou GT6

تا به امروز به روش ریست کردن دو مدل از هندزفری های بلوتوث هایلو پرداختیم، حال نوبت به هندزفری هایلو مدل Hylou GT6 رسیده است. ریست کردن این مدل با سایر مدل ها تفاوت هایی دارد. هندزفری خود را خاموش کنید و هر دو گوشی را از جعبه شارژر خارج کنید. کلید های لمسی روی گوشی ها را به مدت 4 ثانیه فشار دهید تا آغاز به چشمک زدن نمایند. پس از آنکه رنگ سفید را روی گوشی ها دیدید، کلید ها را رها کنید. در ادامه و بعد از آزاد کردن کلیدها باید مجدد آنها را به مدت 20 ثانیه فشار دهید تا چراغ نشانگر آن به رنگ سفید درآید. پس از آنکه چراغ خاموش شد، کلیدها را رها کنید. گوشی ها را در جعبه قرار دهید و مجدد خارج کنید. اتصال بین هندزفری و موبایل خود را قطع و مجدد وصل کنید. به این ترتیب دستگاه شما ریست می شود.

ریست کردن هایلو T15

مدل بعدی که آنالیز خواهیم کرد، هندزفری بلوتوثی هایلو مدل T15 است. ریست کردن این دستگاه به صورت زیر است:

ابتدا گوشی ها را از جعبه شارژر خارج کنید و سپس به مدت 5 ثانیه دست خود را روی بخش لمسی گوشی ها قرار دهید تا گوشی ها خاموش شوند.در ادامه به مدت 15 ثانیه انگشت خود را روی بخش لمسی گوشی ها قرار دهید تا چراغ LED به کار رفته روی آن ابتدا به رنگ قرمز، سپس سفید درآید و بعد 3 بار چشمک بزند. هر دو کیس را مجدد در جعبه قرار دهید. دقت کنید باید روی موبایل خود نیز اتصال به هندزفری را قطع و مجدد وصل کنید.

ریست کردن ایرپاد بدون دکمه

نوبت به آموزش ریست کردن آخرین مدل از هندزفری های بلوتوث رسیده است. نحوه ریست کردن ایرپاد و ایرپاد پرو کاملا مشابه همدیگر است. برای انجام این کار، ابتدا ایرپاد خود را درون جعبه شارژر قرار دهید و به مدت حداقل 30 ثانیه صبر کنید. پس از این زمان، وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون خود شوید و گزینه Bluetooth را انتخاب کنید. روی نماد (i) در مقابل نام ایرپاد خود ضربه بزنید و سپس راهی Forget This Device شوید. پس از تایید این بخش، درب کیس را باز کنید و دکمه ای که در پشت کیس وجود دارد را به مدت 15 ثانیه فشار دهید تا رنگ آن ابتدا نارنجی و سپس سفید شود. مجدد اتصال بین گوشی آیفون و ایرپاد را برقرار کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به آموزش ریست کردن هندزفری بلوتوث از برندهای مختلف پرداختیم. در نظر داشته باشید این ریست کردن به خصوص در شرایطی که هندزفری موسیقی پخش نمی نماید، بسیار مفید و کاربردی محسوب می شود. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. خواهشمند است نظرات و تجربیات خود در استفاده از این روش ها را با ما و سایر کاربران خبرنگاران مگ به وسیله کامنت به اشتراک بگذارید.

منبع: خبرنگاران

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 بهمن 1402 بروزرسانی: 17 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14901

به "آموزش روش های ریست کردن انواع هندزفری بلوتوث" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش روش های ریست کردن انواع هندزفری بلوتوث"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید