آمریکا؛ درخواست حذف قوانین منسوخ نژادپرستانه از قانون ایالتی

به گزارش کنفرانس هکا، کو کلاس کلان گروه سفیدپوست و رجحان جوی آمریکایی است که طرفداران آن از دیگر نژادهای جهان متنفرند. هدف اصلی این گروه جدایی از آفریقایی- آمریکایی ها است.

آمریکا؛ درخواست حذف قوانین منسوخ نژادپرستانه از قانون ایالتی

کمیسیون ایالتی ویرجینیای آمریکا با انتشار گزارشی خواستار لغو قوانین منسوخ ایالتی بسیار نگران کننده با ادبیات صریح نژادپرستانه و سیاست های تفکی نژادی شد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت دوهفته نامه نیویورکی نشنال ریویو، کمیسیون بررسی نابرابری نژادی در مراکز قانونی ایالت ویرجینیا در گزارشی طولانی اعلام کرد: قوانین منسوخ نباید در چارچوب اساس نامه های قانونی باقی بماند.

یک پنجم جمعیت ایالت، سیاه پوست هستند و جمعیت قابل توجهی از مهاجرین آمریکای لاتین و آسیایی-آمریکایی نیز در این ایالت زندگی می کنند.

در این گزارش ایالتی آمده است: کمیسیون معتقد است که اثرات تفکیک نژادی گذشته ویرجینیا به هیچ وجه نباید به صورت رسمی در چارچوب های قانونی وجود داشته باشد. قانونی بودن سایت های جدایی نژادی تاثیر طولانی مدت و ویرانگری روی بخش های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در ویرجینیا داشته و باعث آزار مردم رنگین پوست تا به امروز شده است.

مردی در حال تکان دادن پرچم با نوشته زندگی سیاهان مهم است در واشنگتن دی.س آمریکا/ عکس: رویترز

با وجود خنثی بودن بسیاری از این قوانین در دادگاه ها، کمیسیون ایالتی ویرجینیا در مورد ارجاع دوباره برخی از دادگاه ها به قوانین هشدار می دهد. یکی از این قوانین ممنوعیت ازدواج بین نژادی در قانون حفظ یکپارچگی نژادی است.

در ادامه قانون 1956 می خوانیم: برعکس تمامی قوانین تبصره دار دیگر، اجباری برای شرکت و ثبت نام بچه ها در مدارس سفید و سیاه وجود ندارد.

رلف نورثام فرماندار دموکرات ویرجینیا در ماه ژوئن به عنوان رئیس کمیسیون شناسایی قوانین (نژادپرستانه) منصوب شد.

او در این باره گفت: در این پروسه تاثیرات رشد نابرابری و تبعیض نژادی در نظر گرفته شد. نورثام متعهد شده تا تمام ادبیات نژادپرستانه از قانون ایالتی این منطقه را حذف کند.

وی اضافه کرد: تمرکز بر ارتقاء برابری نژادی در این ایالت ادامه خواهد داشت. در ابتدای سال جاری یک سالنامه نژادپرست در رسوایی بزرگ یک فرد با صورت مشکی و فردی با پوشش KKK را به تصویر کشید.

براساس اطلاعات مندرج در ویکی پدیای انگلیسی،کو کلاس کلان (Ku Klux Klan) که معمولا KKK نامیده می شود، یک گروه سفیدپوست و رجحان جوی آمریکایی است که از دیگر نژادهای جهان متنفر است. هدف اصلی این گروه جدایی از آفریقایی- آمریکایی ها است.

نمونه ای از پوشش کو کلاس کلان گزوهی از نژادپرستان آمریکایی/ عکس: ایندیپندنت

سه گروه کلان ها در دوره های مجزا و متفاوت در تاریخ آمریکا وجود داشتند. هر کدام از آنها از مواضع ارتجاعی- افراطی مانند ناسیونالیسم سفید، تفکر ضد مهاجرت و نوردیسم و ضد کاتولیک دفاع می کنند. نوردیسم یک ایدئولوژی جدایی طلبانه نژادپرستانه است که نژاد نوردیک را به عنوان گروه نژادی برتر و در خطر می داند.

3 گروه کلان خواستار تصفیه و پالایش جامعه آمریکا هستند و تمامی آنها گروه های افراطی محسوب می شوند. در هر دوره عضویت در این سازمان پنهانی صورت گرفته و آمار عضویت مطرح شده از سوی دوستان و دشمنان آنها بسیار اغراق آمیز و متفاوت است.

نمونه ای از پوشش کو کلاس کلانها گروهی از نژاد پرست های آمریکایی/ عکس: ایندیپندنت

-

بیشتر بخوانید:

تظاهرات نژادپرستان و مخالفانشان در آمریکا، اروپا و کانادا (+عکس)

بیانیه مجلس کنندگان آمریکا در محکومیت اظهارات نژادپرستانه ترامپ

قانونی علیه نژاد پرستی مو (+عکس)

-

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7656

به "آمریکا؛ درخواست حذف قوانین منسوخ نژادپرستانه از قانون ایالتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا؛ درخواست حذف قوانین منسوخ نژادپرستانه از قانون ایالتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید