آمریکا بار دیگر خواهان مذاکرات بدون پیش شرط با ایران شد

به گزارش کنفرانس هکا، فارس نوشت: مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر ادعاهای آمادگی برای گفت وگوی بدون پیش شرط با ایران را تکرار کرد.

آمریکا بار دیگر خواهان مذاکرات بدون پیش شرط با ایران شد

اسپر درباره ایران گفت: ما به دنبال تنش زدایی هستیم و همزمان به آنها خیلی روشن پیغام می دهیم که مایلیم بدون پیش شرط، در هر زمان، هرمکان با آنها ملاقات نموده و درباره بازگشت به مذاکره با آنها گفت وگو کنیم.

اسپر در بخش دیگری از سخنانش درباره برنامه های آمریکا برای تشکیل ائتلافی در مورد حمایت از عبور و مرور نفتکش ها در خلیج فارس و تنگه هرمز هم اظهارنظر کرد.

او گفت که فعلاً قصد ندارد اعلام کند که ارتش آمریکا کشتی های در حال عبور از خلیج [فارس] را اسکورت خواهد نمود. او گفت هفته آینده برای تعیین کردن جزئیات مربوط به برنامه های آمریکا در این خصوص به سنت کام خواهد رفت.

وزیر دفاع آمریکا بار دیگر به تلویح مسئولیت حراست از عبور و مرور کشتی ها را متوجه کشورهای مختلف دانست و کوشش کرد از آمریکا در این حوزه مسئولیت زدایی کند.

او گفت: بریتانیایی ها کوشش می نمایند کشتی های خودشان را اسکورت نمایند، ما هم کشتی های خودمان را تا آنجا که مخاطرات ایجاب نمایند، اسکورت می نمایند. فکر می کنم کشورهای دیگر هم کشتی های خودشان را اسکورت می نمایند.

310311

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4353

به "آمریکا بار دیگر خواهان مذاکرات بدون پیش شرط با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر خواهان مذاکرات بدون پیش شرط با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید