آمریکا: آینده پیمان کاهش تسلیحات هسته ای با روسیه مبهم است

به گزارش کنفرانس هکا، سفیرآمریکا در روسیه روز چهارشنبه گفته آینده پیمان کاهش تسلیحات هسته ای میان مسکو و واشنگتن هنوز مشخص نیست.

آمریکا: آینده پیمان کاهش تسلیحات هسته ای با روسیه مبهم است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفیر آمریکا در روسیه روز چهارشنبه، آخرین معاهده کنترل تسلیحات هسته ای میان مسکو و واشنگتن را معیوب و قدیمی توصیف کرده و گفته که واشنگتن خواستار آن است که این معاهده بعد از اتمام موعدش در سال 2021 ابطال شده و با معاهده ای دیگر جایگزین شود.

معاهده موسوم به نیواستارت برای محدود کردن تعداد کلاهک های هسته ای میان دو قدرت بزرگ هسته ای دنیا میان آمریکا و روسیه منعقد شده است. طبق مفاد این معاهده، آمریکا و روسیه مجاز به نگهداری بیش از 1550 کلاهک نیستند.

جان هانتسمن، سفیر آمریکا در روسیه روز چهارشنبه گفت: برخی می خواهند پیمان نیواستارت را تمدید کنند. برخی در حال بحث بر سر ایجاد معاهده ای جدید هستند. من مطمئن نیستم [سرنوشت این معاهده] به کجا ختم می شود.

آینده نیواستارت به ویژه بعد از خروج آمریکا از پیمان دیگری که برای محدودسازی موشک های میان برد و کوتاه برد هسته ای میان آمریکا و روسیه منعقد شده بود در مدار توجه قرار گرفته است. آمریکا بعد از متهم کردن روسیه به نقض مفاد پیمان منع موشک های میان برد (INF) از آن خارج شد. روسیه اتهامات آمریکا را تکذیب کرد.

معاهده INF در تاریخ 8 دسامبر 1987 بین آمریکا و روسیه بسته شد و از 1 ژوئن 1988 اجرایی شد. این معاهده شامل موشک های زمینی استقرار یافته و استقرار نیافته میان برد (1000 - 5000 کیلومتر) و کوتاه بردتر (100-500 کیلومتر) است.

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kalarena.com: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4813

به "آمریکا: آینده پیمان کاهش تسلیحات هسته ای با روسیه مبهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: آینده پیمان کاهش تسلیحات هسته ای با روسیه مبهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید