آمار نهایی انتخاب رشته مجازین کنکور اعلام شد

به گزارش کنفرانس هکا، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته 453 هزار و 327 نفر از مجازین در کنکور 98 اطلاع داد و گفت: بیش از 134 هزار نفر نیز در رشته های بدون آزمون کنکور ثبت نام کردند.

آمار نهایی انتخاب رشته مجازین کنکور اعلام شد

دکتر حسین توکلی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 98 روز سه شنبه 15 مرداد 98 به صورت کارنامه، روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نهاده شد و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی پذیرش با آزمون شدند تا ساعت 24 روز شنبه، 26 مرداد فرصت داشتند با توجه به اطلاعیه اصلاحات جدید رشته ها نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: از تعداد 823 هزار و 289 داوطلب مجاز به انتخاب رشته در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی تعداد 453 هزار و 327 یا به نوعی 54.47 درصد داوطلبان نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کردند.

وی گفت: انتخاب رشته های بدون آزمون (پذیرش با سوابق تحصیلی) نیز از 17 اسفند 97 شروع شده است و تا 28 شهریور 98 ادامه دارد. بعضی از دانش آموزان که تاکنون نمرات خود را دریافت نکرده بودند نیز اکنون می توانند در فرآیند انتخاب رشته شرکت نمایند. همچنین امکان انتخاب 100 کدرشته محل در رشته های بدون آزمون وجود دارد. بر اساس آمار اعلام شده تا ساعت 8 صبح امروز تعداد 134 هزار و 448 داوطلب در این رشته ها انتخاب رشته کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال 98 دهه سوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5161

به "آمار نهایی انتخاب رشته مجازین کنکور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار نهایی انتخاب رشته مجازین کنکور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید