آمارهای اربعین 98 از زبان فرمانده ناجا

به گزارش کنفرانس هکا، فرمانده نیروی انتظامی از خروج 122 هزار مشمول غیرغایب سربازی از کشور برای حضور در مراسم اربعین اطلاع داد.

آمارهای اربعین 98 از زبان فرمانده ناجا

به گزارش خبرنگاران، سردار حسین اشتری در مراسم تقدیر از خادمان اربعین حسینی که صبح امروز در مقر مرکزی ناجا برگزار گردید، گفت: همه ما امروز به بهانه تقدیر از خادمان حضرت اباعبدالله (ع) دور هم جمع شدیم؛ خادمانی که برای همه ما افتخار بزرگی هستند.

اشتری با اشاره به آمار خروج زائران از کشور اظهار کرد: سال جاری حدود سه میلیون و 80 هزار زائر ایرانی و حدود 300 هزار زائر غیرایرانی برای سفر به اربعین از مرزهای کشورمان خارج شدند که در مجموع می توان گفت شش میلیون و 800 هزار نفر در بازه راهپیمایی اربعین از مرزهای چهارگانه و به وسیله مرزهای هوایی از کشور خروج و دوباره بازگشت داشته اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه علیرغم افزایش شمار زائران، نیروی انتظامی با قوت بیشتر در مرزها حاضر شدند و به زائران حضرت اباعبدالله (ع) خدمت رسانی کردند. سال جاری ورود زائران پاکستانی و افغانستانی نیز افزایش داشت و این زائران از مرزهای میرجاوه و دوغارون وارد کشور شده و به طرف انتهاه های مرزی خروجی حرکت نموده بودند که پلیس برای زائران خارجی نیز تمهیدات ویژه ای داشت.

اشتری نیمی از ترددهای زمینی زائران را مربوط به مرز مهران بیان کرد و گفت: اقدام بزرگی در تأمین امنیت زائران انجام شد.

وی با اشاره به لغو ویزا میان دو کشور ایران و عراق برای سفر اربعین نیز اظهار کرد: همین موضوع موجب راحتی مردم شده و در عین حال ترددها را نیز بسیار افزایش داد به طوری که از ابتدای محرم تا روز اربعین شاهد تردد وسیع زائران به سمت عراق بودیم.

اشتری با بیان اینکه آسیب شناسی مراسم اربعین سال های گذشته جزو دستور کار پلیس است، اضافه کرد: قرارگاه دائمی اربعین ناجا نیز تشکیل شده و برای اربعین سال جاری 25 جلسه و 254 مصوبه طی یک سال داشتیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه سال جاری حدود دو میلیون گذرنامه و برگ تردد در ایام اربعین صادر شد، گفت: همچنین حدود شش هزار برگ تردد نیز برای زائرانی که مدارک را به همراه داشته و در مرزها حاضر شده بودند، صادر کردیم.

وی با اشاره به فراهم شدن امکان سفر بدون وثیقه مشمولان سربازی برای حضور در راهپیمایی اربعین ادامه داد: همچنین 122 دانشجو و طلبه که جزو مشمولان غیرغایب سربازی بودند سال جاری برای راهپیمایی اربعین از کشور خارج شده و آن ها هیچ وثیقه ای نیز پرداخت نکردند.

اشتری با اشاره به فعالیت 30 هزار مأمور پلیس در اربعین سال جاری گفت: همزمان با طرح اربعین از دیگر اقدامات در داخل کشور نیز غافل نشده و امنیت در تمام سطح کشور به خوبی برقرار شد.

به گفته فرمانده ناجا عوامل یگان ویژه و مرزبانی بیشترین خدمات را در مرزها به زائران ارائه کردند و در مجموع نیروی انتظامی کوشش کرد تا با یک روحیه جهادی، خلأها و مسائل را نیز پر کند.

به گزارش خبرنگاران، در انتها این مراسم از خادمان برگزیده اربعین با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تقدیر شد.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7308

به "آمارهای اربعین 98 از زبان فرمانده ناجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمارهای اربعین 98 از زبان فرمانده ناجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید