شروع پرداخت یارانه صادراتی به صادرکنندگان سیب درختی آذربایجان غربی

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از امروز یارانه صادراتی به حساب صادرکنندگان سیب درختی استان واریزمی گردد.

شروع پرداخت یارانه صادراتی به صادرکنندگان سیب درختی آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگاران، احمد دهقان در جلسه هماهنگی پرداخت یارانه صادرات سیب درختی استان با بیان اینکه هدف وزارت جهاد کشاورزی، توسعه و حمایت از صادرات محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: از 100 میلیارد ریال مشوق یارانه صادراتی مصوب برای صادر کنندگان سیب درختی استان، تا کنون 70 میلیارد ریال آن جهت پرداخت به صادر کنندگان استان تخصیص یافته است.

دهقان اضافه کرد: در راستای اجرای سیاست های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و پیگیری مستمر این سازمان مشوق یارانه صادراتی به صادر کنندگان سیب درختی استان پرداخت می گردد و پیگیر تخصیص مابقی اعتبار برای پرداخت به صادر کنندگان هستیم که به زودی محقق خواهد شد.

وی توضیح داد: یارانه صادراتی صرفاً به صادرکنندگانی پرداخت می گردد که در سال 1396 اقدام به صادرات سیب درختی از مبادی قانونی نکرده و از سایر مشوق های صادراتی استفاده نکرده باشند، تعلق می گیرد.

دهقان خاطر نشان کرد: در قالب این طرح به ازای صادرات هر کیلو سیب درختی استان 1,892 ریال یارانه صادرات به صادرکنندگان پرداخت می گردد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در سال 96 در حدود 53 هزار تن سیب درختی استان صادر شد، اضافه کرد: 46 نفر از صادر کنندگان سیب درختی واجد شرایط استان که با مراجعه به سامانه مشوق های صادراتی وزارت جهاد کشاورزی به آدرس https://eagri.maj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام اقدام کرده و به وسیله اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره بار استان نسبت به پیگیری دریافت یارانه صادراتی اقدام کرده اند ، مشمول دریافت این یارانه خواهند بود .

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4235

به "شروع پرداخت یارانه صادراتی به صادرکنندگان سیب درختی آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پرداخت یارانه صادراتی به صادرکنندگان سیب درختی آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید