شروع مقاومت مردمی در حسکه سوریه علیه اشغالگران آمریکایی

به گزارش کنفرانس هکا، استاندار حسکه در واکنش به مقاومت مردمی چند روستا در این استان در برابر نظامیان آمریکا، تأکید کرد که این اقدامات، اعلام شروع مقاومت مردمی در برابر اشغالگری آمریکاست.

شروع مقاومت مردمی در حسکه سوریه علیه اشغالگران آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ساکنان مناطق اطراف شهر قامشلی واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه، چهارشنبه (روز گذشته) علیه نظامیان تروریست آمریکا وارد عمل شدند.

ساکنان روستای خربه عمو مانع از عبور خودروهای زرهی اشغالگران آمریکایی شدند و چهار خودروی متعلق به آنان را تخریب کردند.

همزمان با این اقدام، ساکنان روستای بویر البوعاصی نیز مانع عبور خودروهای زرهی آمریکایی از این روستا شدند و این خودروها را متوقف کردند.

نظامیان آمریکا نیز در پاسخ به این اقدام مردمی، به سمت ساکنان این مناطق تیراندازی کردند که در پی آن یک غیر نظامی کشته شد.

جایز الحمود الموسى استاندار حسکه رخدادهای روز گذشته در این مناطق را نقطه ثقل واقعی اعلام شروع مقاومت مردمی در برابر اشغالگری آمریکا مطرح کرد.

الموسی به روزنامه الوطن سوریه گرفت که جنگ با آمریکا، به وسیله پایگاه مردمی در سوریه صورت می گیرد که مخالف حضور آنان هستند و اتفاقات دیروز نیز، همطراز جانفشانی تمامی مردم سوریه بود که با هر گونه اشغالگری -تحت هر عنوانی که باشد- مخالف هستند.

وی با بیان اینکه قرار است مراسم تشییع باشکوهی برای جوانی برگزار گردد که به ضرب گلوله آمریکایی ها کشته شد، تأکید کرد، باید در برابر مردم خربه عمو، سر تعظیم فرود آورد؛ زیرا برای چهارمین بار است که نظامیان آمریکایی را از این منطقه، بیرون می راند.

این مسئول سوری بر این باور است که بیشتر مردم استان حسکه مخالف حضور آمریکا در خاک سوریه هستند و از همین نقطه است که مقاومت مردمی شروع می گردد.

این نخستین باری نبود مردم این منطقه جلوی خودروهای نظامی آمریکا را گرفتند و به حضور آن ها در این منطقه سرشار از نفت اعتراض می نمایند.

ایست و بازرسی ارتش سوریه در بزرگراه ام 4 در مجاورت روستای اللبن (در 14 کیلومتری شمال غرب الحسکه) ششم بهمن مانع از عبور گشتی های آمریکایی شد. نظامیان آمریکایی اصرار داشتند که پرچم روسیه از بالای این مرکز ایست و بازرسی پایین کشیده گردد، اما نیروهای ارتش سوریه نپذیرفتند و علاوه بر آمریکایی ها را مجبور کردند تا از راهی که آمده بودند بازگردند.

ص

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8599

به "شروع مقاومت مردمی در حسکه سوریه علیه اشغالگران آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مقاومت مردمی در حسکه سوریه علیه اشغالگران آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید