آزمون های مکرر تعلیم و تربیت را تحت الشعاع قرار داده است

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، سید محمد بطحائی پیش از ظهر پنجشنبه در جشنواره مجمع خیران مدرسه ساز گلپایگان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بخشی از ایرادات نظام تعلیم و تربیت را به دوش می کشد، گفت: تامین تجهیزات می تواند در تعلیم تربیت موثر باشد.

آزمون های مکرر تعلیم و تربیت را تحت الشعاع قرار داده است

وی ادامه داد: در نخستین گام برای تحقق آموزش و پرورش توسعه یافته، باید تجهیزات مطلوب برای دانش آموزان و فضاهای آموزشی فراهم گردد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه داشتن ادارات و دستگاه های دولتی با ساختمان های نوساز در کنار مدارس فرسوده برای من به عنوان یکی از اعضای هیئت دولت جای تاسف دارد، توضیح داد: متاسفانه این مسئله در بازدید از برخی شهرستان ها به چشم می خورد.

وی با بیان اینکه خیران بار زیادی از روی دوش ما به جهت مدرسه سازی برمی دارند، گفت: خیران بدون هیچ اجبار و با اعتقاد خود اقدام به این کار نموده اند.

بطحائی گفت: نیمی از مدرسه هایی که در امسال بهره برداری کردیم از سوی خیران ساخته شد و توانستیم 8 هزار کلاس درس با یاری این افراد به فضای آموزشی اضافه کنیم.

وی ادامه داد: تجهیزات و فضای آموزشی باید به اندازه ای در ایران استاندار باشد که مدرسه، خانه اول دانش آموزان باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برگزاری آزمون های آموزشی فراوان بحث تعلیم و تربیت را تحت الشعاع قرار داده است، توضیح داد: متاسفانه حافظه محوری در مدرسه ها سبب شده تا آموزش های دیگر مانند فن سخنوری در بین دانش آموزان مورد غفلت قرار گیرد.

وی اضافه نمود: در اردوهای دانش آموزی نیز فلسفه زندگی کردن به دانش آموز آموزش داده نمی گردد و تمرکز روی آزمون دریافت از آنها رفته است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1105

به "آزمون های مکرر تعلیم و تربیت را تحت الشعاع قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون های مکرر تعلیم و تربیت را تحت الشعاع قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید