آذری: برای آمدن به استقلال در مزایده شرکت می کنم نه مناقصه، تنها آرزوی من این است که رأی پرونده شکاری را بگیرم

به گزارش کنفرانس هکا، سعید آذری، مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن تأکید کرد که در نشست اخیرش با معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان بحثی در مورد حضورش در باشگاه استقلال نشده است.

آذری: برای آمدن به استقلال در مزایده شرکت می کنم نه مناقصه، تنها آرزوی من این است که رأی پرونده شکاری را بگیرم

به گزارش خبرنگاران، سعید آذری، مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی در مورد تقدیر دو باشگاه سپاهان و ذوب آهن از او اظهار کرد: مراسم تقدیر را باشگاه سپاهان برگزار کرد. جناب آقای تابش و پیشکسوتان این باشگاه مراسمی را ترتیب داده بودند و از طرف باشگاه ذوب آهن هم تیم فوتبال پیشکسوتان باشگاه حضور داشت تا این حرکت فرهنگی انجام شود. جا دارد از تمام پیشکسوتان دو تیم تشکر کنم و یک تشکر ویژه هم از باشگاه سپاهان داشته باشم.

وی در پاسخ به این پرسش که باشگاه ذوب آهن هم از این مراسم ها برگزار می کند، گفت: ذوب آهنی ها در این کارها پیشرو هستند، ولی الان یک مقدار گرفتاری کاری داشتند. عزیزان مان در باشگاه ذوب آهن پیش از این کارهای این چنینی را کرده بودند و اگر فرصت باشد دوباره به نحو احسن انجام خواهند داد.

مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن در پاسخ به این پرسش که صحبت از حضورش در یک تیم پرطرفدار تهرانی است و آیا کار در تیم های بزرگ راحت است، بیان نمود: اینکه مردم و رسانه ها محبت دارند به واسطه عملکرد و پرونده کاری آدم هاست. به نظر من کنترل باشگاه های بزرگ سختی و آسانی خودش را دارد. باشگاه های بزرگ همان طور که پتانسیل بالایی دارند، چالش های بزرگی هم دارند. اینکه مدیر یک مسئولیتی را می پذیرد می داند که چه اتفاقات و مخاطراتی در آن مجموعه هست. فکر می کنم کنترل کردن باشگاه های بزرگ مهارت خاص خودش را می طلبد و این را که به نحوی صحبت کنیم که نشدنی است، قبول ندارم. باشگاه های استقلال، سپاهان، پرسپولیس و تراکتور ویژگی های خاص خودشان را دارند و اداره آنها نیاز به مهارت های مدیریتی خاص دارد و عزیزان مان هم که این مسئولیت ها را دارند، پذیرفتند و وظایف شان را هم انجام می دهند.

آذری در پاسخ به این پرسش که برای حضور در استقلال با او صحبت جدی شده است، شرح داد: لطف و محبت مردم که بهترین قاضی هستند یک طرف قضیه است، ولی شما می دانید برای انتخاب یک مدیر، مخصوصاً شرکت های سهامی خاص و یا عام مثل پرسپولیس و استقلال مستلزم این است که مجمع این شرکت ها تصمیم خاصی بگیرد و اعضای هیئت مدیره جلساتی را برگزار کنند و مجمع درباره رأی و نظر اعضای هیئت مدیره تصمیم گیری می کند. درباره باشگاه استقلال هم که آقای فتحی مدیریت می کند باید بگویم، اینکه به این شدت ایشان را تحت فشار بگذاریم، درست نیست. من از هواداران استقلال می خواهم که مدیریت تیم را حمایت کنند. اگر بنا به تغییر هم باشد در مجمع این دو باشگاه آدم های حاذقی حضور دارند که تصمیم گیری می کنند. من فکر می کنم الان در این برهه و پیش از دربی تمام هواداران از تیم شان حمایت کنند.

وی در ادامه اضافه نمود: من درباره صحبت های آقای فتحی که دیشب داشت و از شرایط اعلام نارضایتی می کرد، باید بگویم که باشگاه استقلال نیاز به مناقصه ندارد و اگر کسی می خواهد وارد باشگاه استقلال شود باید در مزایده شرکت کند. مناقصه را برای یک جنس بنجل که می خواهند تحت هر شرایطی بفروشند، می گذارند. اگر منظورشان من بودم، من برای آمدن به استقلال در مزایده شرکت می کنم، نه مناقصه. من در هفته گذشته گزینه پرسپولیس هم بودم. نه به من پیشنهاد رسمی شده است و نه من خودم پا جلو گذاشته ام. اگر در صفحات من هم چیزی دیدید به خاطر هواداران و مردم بوده است و می خواستم بگویم که من توانایی مدیریت را دارم، ولی از هواداران استقلال عاجزانه خواهش می کنم که از مدیریت باشگاه شان حمایت کنند و فضا را طوری نکنند که تیم استقلال متضرر شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن درباره جلسه اش با داورزنی و اینکه درباره حضور در استقلال هم صحبت کرده است، اعلام کرد: من برنامه ای برای حضور در استقلال نداده ام و در جلسه با داورزنی در مورد توانمندی و خدمات دهی به ورزش کشور صحبت کردیم. من با ایشان دوست هستم و پیشکسوت ماست. بحث من با ایشان در مبحث خاص و راجع به یک باشگاه خاصی نبود و تقاضایی مطرح نشد. معمولاً در وزارت ورزش، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال همیشه یکسری پاپاراتزی ها هم چه آنهایی که عکس می گیرند و چه آنهایی که خبر می دهند، حضور دارند. اینکه من با آقای داورزنی ملاقات می کنم نمی توانم جلوی صحبت های مردم را بگیرم، ولی اینکه از این جلسه دروغ بیرون می آید و اینکه می گویند من برای مدیریت باشگاه استقلال برنامه دادم، درست نیست. من نیازی ندارم که به کسی برنامه بدهم. من یک قهرمان ملی سابق هستم و یک مدیر ورزشی که رزومه ام تعیین است و از کسی نخواسته ام حمایت کند. من برای مشورت در یک موضوعی با آقای داورزنی جلسه داشتم. ایشان به من گفت که نمی خواهی در ورزش کشور کمک کنم، من گفتم در هر جایی که بخواهید در فدراسیون ها می توانم کمک کنم، ولی اینکه گفتند برای باشگاه استقلال برنامه دادم این افراد دوست سعید آذری نیستند.

آذری در مورد اینکه پیش از این هم آقای رحیمی در اصفهان پیروز بود و بعد از آنکه به تهران و پرسپولیس آمد پیروز نبود و بعد از آن دیگر دیده نشد، شرح داد: آقای رحیمی اگر از پرسپولیس رفت به علت مردانگی، جوانمردی و معرفتش بود. رحیمی خیلی راحت می توانست وقتی دستور برکناری علی دایی توسط یکسری از افراد داده شد پشت دایی را خالی کند و بماند. صرفاً اگر از پرسپولیس رفت به خاطر توسعه روح مردانگی و شرافت در ورزش بود و به خاطر برکناری علی دایی از پرسپولیس رفت و این نبود که نتواند در پرسپولیس مدیریت کند و خودش به خواست خودش از پرسپولیس رفت. باشگاه های بزرگ چالش های خاص خودش را دارد.

وی ادامه داد: درباره رحیمی باید بگویم که او یکی از بهترین مدیران 40 سال ورزش ماست و باید در مورد او این مسائل گفته می شد. شما از کجا می دانید که بعد از اینکه رحیمی از پرسپولیس رفت چقدر به او پیشنهاد های مختلف مدیریتی شده است و الان هم می شود. اینکه مدیرانی که سال ها برای آنها هزینه شده است را از چرخه مدیریت کشور حذف و به نحوی عمل کنیم که انگیزه ای برای کار نداشته باشند، شاه بیت قضیه است.

مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن در پاسخ به این سؤال که هواداران پرسپولیس گفتند که چرا نگذاشتید شکاری به پرسپولیس بیاید، گفت: بنده هیچ دخل و تصرفی در رفتن یک ورزشکار به باشگاهی نداشتم و نخواهم داشت. حقایقی در این پرونده وجود داشت که با آقایان نبی و رغبتی در میان گذاشتم. آنها صد درصد از فیفا استعلام گرفته بودند و متوجه شدند در آینده مشکلاتی به وجود خواهد آمد. البته نه برای باشگاه، بلکه برای بازیکن مشکل به وجود می آید. ما پیگیر پرونده او هستیم. شما ببینید آقای سامان قدوس چهار ماه محروم شد و باشگاه او هم دو پنجره محروم شد. در مورد پرونده شکاری، روس ها سر فوتبال ایران کلاه گذاشتند. شکاری ممکن است چند بازی بکند، ولی بعد از اینکه رأی آمد مشکل پیدا می کند. تنها آرزوی من این است که رأی پرونده شکاری را بگیرم و اثبات کنم که ایرانی ها توانمندی این را دارند که پرونده های بین المللی را ببرند. ما در این پرونده یک تیم خوب داریم که کار کردند و منتظر رأی پرونده شکاری هستیم.

آذری در خاتمه در پاسخ به این پرسش که اگر پیشنهاد رسمی و جدی از باشگاه استقلال داشته باشد، می پذیرد؟، شرح داد: پذیرفتن یک پیشنهاد به این آسانی نیست. اگر با استانداردهای سیستمی و آموزه های علمی و تجربی من همخوانی داشته باشد و با توجه به شرح وظایفی که تهیه می شود و اختیاراتی که پیدا می کنم و طبق آیین نامه ها و بخش نامه هایی که یک مدیر دارد، اختیار داشته باشم و مدیریت استاندارد باشد، قبول می کنم، ولی اینکه یک نفر بخواهد برای من سرپرست، مدیر رسانه ای و ... تعیین کند و قرار باشد قبل از اینکه حکم بگیرم اختیاراتم را بسپارم، خیر قبول نمی کنم.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5666

به "آذری: برای آمدن به استقلال در مزایده شرکت می کنم نه مناقصه، تنها آرزوی من این است که رأی پرونده شکاری را بگیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: برای آمدن به استقلال در مزایده شرکت می کنم نه مناقصه، تنها آرزوی من این است که رأی پرونده شکاری را بگیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید