آخرین وضعیت ایمن سازی و معین تکلیف دو گود پایتخت

به گزارش کنفرانس هکا، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران شرایط دو گود جنب برج میلاد و تامین اجتماعی را تشریح کرد.

آخرین وضعیت ایمن سازی و معین تکلیف دو گود پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عبدالرضا گلپایگانی با اشاره به وضعیت گود جنب برج میلاد گفت: این گود مجموعه بزرگی است که قرار بود در شمال سالن فعلی برج میلاد ساخته و شامل مجموعه متنوعی مانند هتل، بخش های تجاری و نمایشگاهی گردد. در دوره مدیریت شهری گذشته برای احداث این پروژه قراردادی با بنیاد تعاون ناجا به عنوان یکی از شرکت های وابسته به نیروی انتظامی منعقد شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل طرحی تهیه کردند و به مسابقه گذاشتند، اما در شورای عالی شهرسازی و معماری تایید نشد و قرار بر تجدید نظر شد که این خود وقفه ایجاد کرد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه شرکت طرف قرارداد در سال های گذشته دچار مسائل زیادی شده است و توان اقتصادی قبل را ندارد، گفت: مذاکره کردیم تا پروژه به شرکت دیگری سپرده گردد که البته در این میان موضوعات حقوقی عدیده ای مطرح می گردد. در هر صورت با سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در این مورد در حال تبادل نظر هستیم تا به نتیجه برسیم.

گلپایگانی با اشاره به وضعیت ایمن سازی گود جنب برج میلاد توضیح داد: برای ایمن سازی برج در گذشته عملیات نیلینگ انجام شد، اما به علت حرکت زمین این عملیات باید دوباره صورت می گرفت که این روند به دلیل تعطیلی پروژه به تعویق افتاد. در نهایت بنیاد و شرکت مشاور اعلام کردند که هیچ گونه خطری ریزش گود را تهدید نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه گود جنب برج میلاد در طبقه بندی گود های پرخطر قرار نمی گیرد و به هیچ عنوان مسئله ای برای سازه برج ایجاد نمی کند، گفت: با این وجود به دلیل آنکه کارفرمای پروژه شهرداری تهران است و با توجه به صندلی برج میلاد، از ناجا درخواست کردیم اجازه حضور مشاور شهرداری تهران را برای نظارت بدهد. یک مدت این اجازه داده نمی شد، اما در حال حاضر با رایزنی هایی که صورت گرفت اجازه حضور مشاور با نظارت مسئولان بنیاد داده می گردد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گود تامین اجتماعی اظهارکرد: این گود که در منطقه یک واقع شده است پیش از صدور پروانه، برداشته شد و با توجه به مصوبه شورای شهر در مورد برج باغ ها، اگر پروانه برخلاف ضابطه باشد، گود پر و باغ احیا می گردد.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6097

به "آخرین وضعیت ایمن سازی و معین تکلیف دو گود پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت ایمن سازی و معین تکلیف دو گود پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید