آخرین خبر از حقوق بازنشستگان در سال 99 ، چرا بعضی بازنشستگان هنوز عیدی نگرفته اند؟

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش تجارت نیوز، هادی قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 در این باره گفته است: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بنا شد برای افزایش حقوق در سال 99 به این شکل اقدام گردد که تمام حقوق بگیرانی که در سال98 حداقل حقوق شان یک میلیون و 560 هزار تومان است، در سال آینده حقوق شان تا 2 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یابد.

آخرین خبر از حقوق بازنشستگان در سال 99 ، چرا بعضی بازنشستگان هنوز عیدی نگرفته اند؟

البته همه کسانی که زیر دو میلیون و 800 هزارتومان حقوق می گیرند، امکان رسیدن به حقوق 2 میلیون و 800 هزار تومانی را ندارند و این میزان افزایش حقوق بستگی به ساعات کار افراد و قراردادهای استخدامی شان دارد.

به گفته او، این حکم شامل بازنشستگان، شاغلان و قراردادی ها خواهد شد.

در این میان اما تکلیف حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی هنوز معین نشده است. میزان حقوق این دسته از بازنشسته ها پس از مشخص حداقل حقوق کارگران معین می گردد.

علی خدایی، نماینده شورای عالی کار در این باره به خبرنگاران می گوید که تکلیف حقوق این دسته از بازنشستگان در نیمه اول فروردین 99 معین می گردد.

او همچنین شرح می دهد که نمایندگان کارفرمایی و دولت با اشاره به شرایط نامساعد بنگاه های کسب و کار و شرایط مالی کشور اعتقاد دارند که حداقل مزد همراه با مزایا باید دو میلیون و 800 هزار تومان باشد اما نمایندگان کارگری که نگران قدرت خرید بازنشستگان هستند، با این موضوع مخالفند و اعلام نموده اند که حداقل مزد باید بدون احتساب مزایا به رقم 2 میلیون و 800 هزار تومان برسد تا حداقل حقوق کارگران از این رقم پایین تر نیاید.

خدایی شرح می دهد که در صورت تصویب این رقم برای مجموع مزد و مزایا، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کمتر از دو میلیون و 800 هزار تومان می گردد اما اگر نمایندگان کارگری بتوانند حرفشان را به کرسی بنشانند مجموع حقوق و مزایای کارگران بالای سه میلیون تومان می گردد و حداقل حقوق بازنشستگان به دو میلیون و 800 هزار تومان می رسد.

در این میان بعضی مخاطبان خبرنگاران در نظرهایشان گفته اند که شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران هنوز عیدی نگرفته اند.

نماینده شورای عالی کار در واکنش به این مخاطبان شرح می دهد که بر اساس گزارش هایی که نمایندگان شورای عالی کار از سازمان تامین اجتماعی گرفته اند، این سازمان تمام مطالبات خود را به بازنشستگان و مستمری بگیران پیش از آغاز سال نو پرداخته است و احتمالا این دسته از مخاطبان بازنشستگان سایر صندوق ها هستند که باید این موضوع را از مدیران همان صندوق ها جویا شد.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9421

به "آخرین خبر از حقوق بازنشستگان در سال 99 ، چرا بعضی بازنشستگان هنوز عیدی نگرفته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از حقوق بازنشستگان در سال 99 ، چرا بعضی بازنشستگان هنوز عیدی نگرفته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید