آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می نماید ، چه کسانی باید نگران باشند؟

به گزارش کنفرانس هکا، در دنیای امروز که فناوری به سرعت در حال پیشرفت است، هوش مصنوعی نقش مهمی در تغییر شکل و ماهیت کارها ایفا می نماید. طبق گزارش IPPR، محتمل است هشت میلیون شغل در بریتانیا با پذیرش عمومی هوش مصنوعی از بین بروند.

آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می نماید ، چه کسانی باید نگران باشند؟

به گزارش خبرنگاران ، بنابر نظر کارشناسان، در حال حاضر ما در مرحله کودکی هوش مصنوعی هستیم. در این مرحله، هوش مصنوعی به افراد در شغل های مختلف یاری می نماید تا کیفیت و سرعت کارها بالاتر رود.

به نقل از زومیت، به مرور زمان مشاغل بیشتری به هوش مصنوعی نیازمند می شوند و این فناوری نیز بسیار پیچیده تر و پیشرفته تر از قبل خواهد شد. در آن مرحله بسیاری از افرادی که کارهای پاره وقت و اداری را انجام می دهند با این فناوری جایگزین می شوند؛ مشاغلی که حداقل در بریتانیا به طور نامتناسبی به وسیله زنان انجام می شوند.

محققان حدود 22 هزار نوع از وظایف مختلف را که به وسیله کارگران و کارمندان در انواع مشاغل انجام می گردد، تجزیه و تحلیل کردند. آن ها دریافتند که وظایف تکرارشونده، بیش از همه به وسیله هوش مصنوعی مولد در معرض جایگزینی قرار می گیرند؛ معادل 11 درصد از وظایفی که افراد در انگلستان انجام می دهند.

از آنجا که بیشتر کسب وکارهای بزرگ و کوچک برای کاهش هزینه های خود تمایل دارند بسیاری از وظایف موجود در کار را به فناوری های مختلف مثل هوش مصنوعی واگذار نمایند، مقیاس تخریب مشاغل می تواند به سطوح بی سابقه ای برسد. به طوری که محققان دریافتند که تا 59 درصد از وظایف موجود در مشاغل انگلستان، می توانند در معرض خطر جایگزینی قرار بگیرند.

اقتصاددان ارشد IPPR می گوید: هوش مصنوعی مولد به اختلالی بزرگ در بازار کار منجر می گردد یا می تواند رشد مالی را به شدت افزایش دهد. در هر صورت، برای میلیون ها نفر از ما تغییرات ایجاد خواهد نمود. باید در نظر داشت که فناوری فعلی سرنوشت ساز نیست و آخرالزمان شغلی نیز اجتناب ناپذیر نیست. دولت ها، کارفرمایان و اتحادیه ها این فرصت را دارند که تصمیمات حیاتی اتخاذ نمایند تا اطمینان حاصل گردد که ما بتوانیم این فناوری تازه را به خوبی مدیریت کنیم.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 فروردین 1403 بروزرسانی: 10 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16389

به "آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می نماید ، چه کسانی باید نگران باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می نماید ، چه کسانی باید نگران باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید