آثار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در عدالت در پرداختی ها

به گزارش کنفرانس هکا، معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان این که قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به عدالت در پرداخت یاری می نماید، گفت: این قانون از دی ماه سال گذشته اجرا شده و پرداختی حاصل از اجرای آن از اواخر بهار سال جاری انجام خواهد شد.

آثار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در عدالت در پرداختی ها

به گزارش خبرنگاران، عباس عبادی در دومین روز از سال نو به صورت سرزده از بیمارستان های شهید لواسانی تهران و سوم شعبان شهرستان دماوند بازدید کرد و ضمن تبریک سال نو به پرستاران و کادر بهداشت و درمان به سوالات آنها پاسخ و برای برطرف دغدغه ها و مطالبات، قول پیگیری و مساعدت داد.

وی در این بازدید از بخش های مختلف این مراکز درمانی بازدید و فرایند درمان و ارائه خدمات مراقبتی به بیماران را آنالیز کرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در حاشیه این بازدید در گفت وگویی با پرستاران با ابراز تاسف از مصوب نشدن تبدیل شرایط کادر بهداشت و درمان فعال در بحران کرونا در بودجه امسال گفت: این موضوع به عنوان یک مطالبه جدی در جهت ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران پیگیری خواهد شد و امیدوارم مجلس در سال تازه اهتمام ویژه به این موضوع داشته باشد.

عبادی گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از دی ماه سال گذشته عملیاتی شده منتها با توجه به میانگین شش ماه تاخیر پرداخت، وصولی تعرفه کارانه نظام تازه احتمالا در امسال و از اواخر بهار اتفاق خواهد افتاد و نحوه محاسبه اش از اول دی بر اساس دستورالعمل تازه خواهد بود.

وی گفت: همکاران پرستار نقش کلیدی و اساسی در دسترسی مردم به خدمات سلامت دارند و برای این که بتوانیم نقش و خدمات مان را تخصصی تر و گسترده تر ارائه دهیم باید نقش پرستار را از بیمارستان به جامعه تسری دهیم و برای رسیدن به این هدف برنامه داریم.

بنا بر اعلام وبدا در این بازدید دکتر سعید لک، معاون مدیر کل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری، فروغ مولا، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، و مدیران بیمارستان شهید لواسانی دکتر عبادی را همراهی کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13455

به "آثار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در عدالت در پرداختی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در عدالت در پرداختی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید